View Single Post
Stary 16-05-2017, 17:57   #6
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do MK3 Przed FL

Już od czterech lat mam takie radia. Obecne jest czwarte. Chodzi mi o taką sprawę - wcześniej miałem radio na Androidzie z rozdzielczością ekranu 800x480. Generalnie było słabsze od obecnego 1024x600. Miało jednak jedną zaletę - do radia dodawana jest przystawka zewnętrzna bus-can. Ona ma wejście i wyjście. W tym starym radiu, z wyjścia wychodziła wtyczka, którą wpinało się do radia i wtedy na ekranie pojawiały się wszelkie komunikaty np o klimatyzacji czy niesprawnościach.
Nowe radio ma też przystawkę, ale brak jest gniazda w radiu do wpięcia wyjścia z tej przystawki. Efekt jest taki, że sterować z kierownicy można tylko głośnością i zmieniać programy radia, ale nie da się np przełączyć z radia na odtwarzacz MP3 itp. A tak było w tym starym. Czy u Was tez jest tak samo?
Poza tym jest naprawdę OK. Mam nawet internet, telewizję cyfrową i online (przez internet), kamerę wsteczną.
Przy montażu tego Androida, trzeba pamiętać o podłączeniu zasilania przy wtyku anteny do (+). W przeciwnym wypadku wzmacniacz fabryczny przy stopce anteny nie jest zasilany i odbiór radiowy jest słaby. Wpadłem na to dopiero niedawno, po latach używania sprzętu i nerwach, że radio jest mało czułe.
Ponadto przeprogramowałem to radio na ROM customerski od Malaysk (forum xda) i radio ogromnie zyskało. Także root. Kto "bawi" się Androidem ten wie o czy piszę.
Liczę na dyskusję w tym temacie.
@pablogal
Szokująca jest cena tego sprzętu. Ja kupuję w Chinach i to wychodzi ok 1400 zł.

Ostatnio edytowane przez jadja ; 16-05-2017 o 18:33
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem