Temat: [Mondeo 1996-2000] holowanie jachtu
View Single Post
Stary 25-03-2018, 11:16   #61
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie holowanie jachtu

Golson - nie chcesz mnie zrozumieć czy po prostu Ty swoje ja swoje?

Przytoczyłeś fragmenty odnośnie kontroli pojazdu. Świat nie jest czarno biały czy też zero jedynkowy - są stany pośrednie. Jak wpadasz na stację pojazdem po zmianie przeznaczenia to masz przeglądu nie dostać skoro przyjechałeś to właśnie zgłosić?

Raz jeszcze zacytuję:

"2. W przypadku dokonania zmian konstrukcyjnych, przeznaczenia pojazdu marki, typu i modelu produkowanego fabrycznie, ustalona dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać jej pierwotnej wielkości"


[edit] nie dopisałem wcześniej - to cytat z:

Cytat:
ZAŁĄCZNIK Nr 6
Cytat:
SPOSÓB USTALANIA NIEZNANYCH DANYCH TECHNICZNYCH POJAZDU PODCZAS PRZEPROWADZANIA BADANIA TECHNICZNEGO


§ 1. Załącznik określa sposób ustalania danych technicznych pojazdu, zwłaszcza dopuszczalnej ładowności lub dopuszczalnej masy całkowitej oraz liczby miejsc.
W:
Cytat:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 16 grudnia 2003 r.
w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach
Na które cały czas się powołuje.




Jeśli mylę się w temacie "wieczności" tabliczek to przepraszam. Jakoś jednak nie klei mi się wydawanie zastępczej tabliczki w takim przypadku.



Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoje słowa.
I cały czas przy tym obstawiam. Nikt nie powinien. Fragment z którego mnie cytujesz pochodzi z rozprawy o tym co stać się może podczas kontroli na drodze. Nie mamy obowiązku targania ze sobą homologacji i innych podobnych dokumentów. Na przegląd te (w przypadku spraw podobnych) zapewne zabrać już można.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 25-03-2018 o 11:30
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem