Temat: [Mondeo 1996-2000] holowanie jachtu
View Single Post
Stary 25-03-2018, 15:08   #64
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: holowanie jachtu

To mamy przerąbane bo prawo o ruchu drogowym jest z 1997r... (będące zdaje się podstawą dla wszystkich kolejnych tu poruszanych).

W obu tych przypadkach jest magiczny dopisek "z późniejszymi zmianami".

[edit] W przytaczanym przez Ciebie dokumencie zapis jest niemal bliźniaczy ale dodali rozwiewające wątpliwości "lub nowych"

Cytat:
Dział II
Szczegółowy sposób ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu podczas przeprowadzania badania
technicznego pojazdu
Cytat:
2. W przypadku dokonania zmian konstrukcyjnych, przeznaczenia pojazdu, marki, typu i modelu produkowanego fabrycznie, ustalona
dopuszczalna masa całkowita nie może przekraczać jej pierwotnej wielkości.
Nie będziemy się tu bawić w interpretacje litery prawa. Jeśli coś jest zmienione to wówczas jest nieznane i z tego powodu stosujesz "§ 1. Załącznik określa sposób ustalania danych technicznych pojazdu, zwłaszcza dopuszczalnej ładowności lub dopuszczalnej masy całkowitej oraz liczby miejsc."

Z tą lawetą to masz 100% racji. Tyle, że tak w zasadzie nikt nie robi. Nie ma znaczenia czy upłynął termin badań technicznych, zamontowałeś hak, lpg czy zmieniłeś przeznaczenie pojazdu.

Nie do końca wiem jednak po co to przytaczasz. Nie ma znaczenia w jaki sposób pojazd do diagnosty trafi - nie zmienia to faktu, że jak wcześniej napisałem stany pośrednie i nic nie jest wyłącznie zerojedynkowe.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 25-03-2018 o 15:17
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem