View Single Post
Stary 23-09-2018, 20:30   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał Tomek1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie widziałem na nim ani grama rdzy a jeszcze tłumiki sprawdzałem i też zero rdzy tak więc hmm dziwne.
Chopie, to hasło "ani grama rdzy" to jest jeden z miliona nieświadomie powielanych pustych frazesów w motoryzacji. Każde używane auto ma rdzę, tylko używający tego wyświechtanego frazesu nawet nie schylą się, żeby na podwozie popatrzeć. W fordach zawieszenie koroduje bardzo szybko, na przykład śruby łączące tylne wahacze z belką są na bank nieodkręcane w takim aucie.

Fordy zwyczajnie należą to tych aut, w których zabezpieczenie antykorozyjne jest słabe. A dodatkowo nadwozie tego modelu wymyślone/zaprojektowane jest tak, że musi korodować (porównaj nadkola z innym autem).

Mam od 4 lat fokusa z końca 2008 r. i będzie an sprzedaż, gdy tylko w końcu znajdę godnego następcę. Obecnym autem jestem zawiedziony i trwale zniechęcony do wyrobów tej marki. Moim zdaniem są one nieudane już w fazie projektowania.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 23-09-2018 o 20:33
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem