Temat: [Focus 2004-2008] otwieranie klapy bagażnika
View Single Post
Stary 06-02-2019, 18:44   #126
w0jci0l
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-05-2018
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: otwieranie klapy bagażnika

Chciałbym się podpiąć do tematu. Mam focusa mk2 2006 hatchback - po przekręceniu kluczyka w stacyjce otwiera zamek klapy bagażnika. Po odłączeniu przycisku otwierania klapy z zewnątrz samochodu problem nadal nie ustępuje. Wiązki elektryczne całe nie poprzecierane. Jedyny trop jest taki, że to zamek klapy bagażnika jest uszkodzony. Wymontowałem go i rozebrałem - zaznaczę że w środku jest też mikrostyk (taki sam jak w przycisku otwierania klapy z zewnątrz) - było tam sucho ale jednak całość podgrzałem suszarką i po zamontowaniu zamka w aucie problem na chwilę ustąpił. Po około 10 minutach (nie padał deszcz jedynie temperatura -2 stopnie C. ) problem ponownie powraca i zamek się otwiera po odpaleniu samochodu. Zabawę z suszarką powtórzyłem jeszcze 2 razy i za każdym razem było tak samo (jak tylko zamek zmarzł to się sam otwiera). Czy sama temperatura ujemna może doprowadzić do zwarcia w zamku? Czy ktoś z Was wymieniał ten mikrowyłącznik w zamku? Na moje oko to jest złączone na stałe z obudową zamka i ciężko to będzie wymontować
w0jci0l jest offline   Odpowiedź z Cytatem