View Single Post
Stary 24-02-2019, 11:45   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Kolizja ze zwierzyną.

Cytat:
Napisał BrunoJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może warto dodać, że w takim przypadku - aby nie unieruchomić auta na długie tygodnie poszukiwań rolników, leśników czy drogowców - auto możemy naprawić z AC
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale dodałem:
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli jednak nie uda nam się udowodnić winy (brak informacji potwierdzających informowanie zarządcy drogi o zdarzeniach), to pozostaje nam jedynie możliwość naprawy samochodu z własnego AC.
Likwidacja szkody z polisy AC jest zawsze możliwa. Zresztą nikt posiadający wykupioną polisę AC i będący przy zdrowych zmysłach, nie będzie czekał na końcowy efekt utarczki z zarządcą drogi, czy kołem łowieckim, tylko naprawi z AC, a później będzie domagał się zwrotu poniesionych kosztów. Likwidacja szkody z OC zarządcy drogi, bądź koła łowieckiego, jest na tyle długotrwała i skomplikowana (przerzucanie odpowiedzialności), że likwidacja szkody z AC wydaje się czymś oczywistym. Nikt nie będzie oglądał swojego uszkodzonego auta w garażu przez kilka miesięcy (to średnia długość przyjęcia odpowiedzialności za szkodę z OC).
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem