View Single Post
Stary 06-03-2019, 13:27   #8
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Ford S-MAX - diesel czy benzyna

Cytat:
Napisał scaraab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę podobnie jak ty. Nie co dzień, ale trasy podmiejskie ok 10 do 30km, trasy nieregularnie ale dalekie. Wybrałem diesla. To dobre silniki i jeśli umiejętnie jeździsz to nie powinieneś mieć problemów z osprzętem. Dwumas masz w każdym silniku z manualem. Rozrządy w benzynach i tak się wymienia po ok 200-300kkm (średnio 250tyś bo i ślizgi i łańcuch się zużywają i hydrauliczny kompensator luzu w końcu osiąga kres - właśnie to przerabiałem w mdo 1,8 wymieniając hałasujący rozrząd właśnie z tego powodu. W innych mdo mk3 podobnie miałem a miałem ich trzy więc bezobsługowość łańcucha to w bajkach) ale koszt niewielki dla 2,0 kpl ok 400zł plus robota. Dwumasy są w podobnych do siebie cenach zarówno nowe jak i regeneracja (też to właśnie przerabiałem w mdo: 200tyś i rozrząd, sprzęgło, szklanki). Pozostaje ukł. wtryskowy kontra ukł. zapłonowy w benie. Jeśli kupisz diesla z sensownym przebiegiem lub uczciwie serwisowanego i użytkowanego to chyba bym Ci radził diesla. DPF nie jest jakoś uciążliwy w tym modelu, miałem taki dopalany przelewem paliwa przez silnik i śmigał co 600km się regenerował pomimo krótkich odcinków-dawał radę. W tym modelu wolę diesla i jego wtryski niż LPG które jest trudniejsze do ogarnięcia bo masz jamnika w bagażniku co nieco utrudnia eksploatację. Cena instalacji i cena regenerowanych fabrycznie wtrysków jest zbliżona. A przyjemność jazdy dieslem będzie w vanie lepsza.
Popieram w 100%. Jeśli chcesz LPG to wiadomo że benzyna, ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem że diesel tylko przy ogromnych rocznych przebiegach i na trasach. Mam podobnie - roczny przebieg około 15000-20000 - wziałem diesla, bo ponad 2/3 codziennej drogi do pracy to trasa. Benzyna też się psuje. Jak będziesz dbał o auto, przestrzegał paru podstawowych reguł związanych z dieslem i od czasu do czasu przepalisz mocniej po trasie to będzie ok.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem