Temat: [Mondeo 2000-2007] Świece żarowe grzeją za długo
View Single Post
Stary 19-05-2019, 18:02   #19
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba Ty czytać nie umiesz, bo ja nic nie pisałem o mk4, a że wypisujesz bzdury bez sprawdzenia tego co inni Ci radzą to podejrzewam że odpowiedzi nie uzyskasz.

Jeździłem mk3 tdci 6 lat i podałem Ci powód efektu ubocznego który w Twoim mniemaniu nie ma nic wspólnego z Twoim problemem. Szukaj więc dziury w całym dalej az Ci się stopi złącze kabla świec i problem sam się rozwiąże bo nie będziesz miał grzania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie musisz dziękować. Nie pozdrawiam.
Rzeczywiście o MK4 pisał kto inny. Mój błąd. W opisie masz 2.0 TDCi z 2011 czyli MK4 i tym się sugerowałem, bo nie jestem wróżką aby wiedzieć czym kiedyś jeździłeś. Nie zmienia to faktu, ze tematem głównym jest czas grzania świec, a nie grzanie się kabla. Jeździłeś 6 lat ale nie jesteś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie jaki powinien byc czas grzania świec. Złącze zostało poprawione i już się nie dymi nic, a czas grzania nie uległ zmianie. Do tego kabel jest ciepły, bo jak zapewne wiesz ze swojej wiedzy elektronika płynący prąd powoduje, że kabel się grzeje, a że płynie 2 minuty to nagrzewa się bardziej niż gdyby płynął 30 sekund, bo tyle podobno ma być. Podobno bo nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, że ktoś poszedł i sprawdził to. Ja sprawdziłem i mi wyszło to co na początku napisałem.
Co do porad to nikt nie poradził nic konkretnego poza sprawdzeniem czujnika temp. cieczy przy termostacie, którego w MK3 tam nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozumiem, ze mam wymienić czujnik temp. w głowicy tak na wszelki wypadek, a jak to też nic nie pomoże to wymieniać inne czujniki metodą chybił trafił?
Po to zakładam temat aby ktoś kto ma wiedzę w danym temacie (czas grzania świec w MK3) napisał co i jak, sprawdził u siebie, a nie po to aby ktoś komu wydaje się, ze może problemem jest coś innego udzielał rad nie związanych z głównym tematem. Trafiłem na 2 tematy na forum odnośnie grzania świec i tam też praktycznie same takie osoby są, którym coś się wydaje ale nikt nie sprawdził jak to w praktyce wygląda. Mój temat miał taki nie być ale widzę, że się nie da, bo wujki dobra rada nie mogą sobie odpuścić i jeszcze się oburzają gdy się napisze, że temat dotyczy czego innego.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę

Ostatnio edytowane przez sawekfan ; 19-05-2019 o 18:04
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem