Temat: [Mondeo 2007-2014] Świeca dopalająca błąd
View Single Post
Stary 11-10-2019, 21:58   #29
Edek Czewa
ford::amateur
 
Avatar Edek Czewa
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-09-2015
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Mondeo mk4 (kombi) Titanium X
Silnik: 2.0L TDCi 120KW (163KM)
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Świeca dopalająca błąd

Witam,

widzę, że dawno już tutaj nikt nie pisał, ale może ktoś mi odpowie (pomoże), bo nie jestem pewny. Po błędzie P269f (forscan), który mi się pojawił kupiłem nowy cały moduł i teraz kiedy go wymienię to czy będę musiał "zaadoptować" nową część, bo podobno niektóre samochody tego wymagają (niekoniecznie Fordy) lecz tego nie wiem, czy wystarczy, że wykasuję błąd.
Jeszcze jak patrzę na ceny tego wtrysku i jak wcześniej ludzie pisali to mam nadzieję, że pomogę, ale jak mi to przyślą i będę pewny, że udało mi się kupić GENUINE FORD za ok.665zł wtedy podam namiary, bo nie będę siał popeliny jeśli by się okazało, że to będzie jakiś zamiennik.
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam
...odpowiem na moje pytanie. Cały moduł wymieniłem (wtrysk ze świecą) i bezpiecznik w komorze silnika F6. Nie musiałem nic adoptować tylko wykasowałem błędy. Ruszyłem spod domu szukać jakiegoś odludnego miejsca, aby wypalić statycznie dpf, który według forscana był zapchany w 131%. Po ok. 500m od startu dpf load wzrósł do 141%. Ku mojej uciesze po przejechaniu kilometra mocno do góry zaczęła się podnosić temp. spalin co sugerowało początek procesu wypalania. Wyjechałem poza teren zabudowany (jakieś 2km w tym czasie dpf load już zaczął spadać) włączyłem tempomat na ok.65km/h jechałem na 4 biegu miałem jakieś 1800obr. przez ok. 10-13km. W momencie kiedy temp. spalin zaczęła spadać dpf load wskazywał 22% a dpf soot 24%. Jechałem tak jeszcze na tym tempomacie, aż temp. spadła do chyba 300 stopni po czym zacząłem jechać "normalnie" 120km/h i jeszcze load spadł do 18%, a soot do 20% i na moje szczęście obyło się bez "statycznego".
Co do mojego zakupu to szukałem tego wtrysku na ebay wpisując w wyszukiwarkę: FORD DPF FUEL VAPOURISER VAPOUR VALVE MONDEO mk4.
Wyskakuje wiele propozycji oryginały/zamienniki więc trzeba szukać. Ja wybrałem co wybrałem, bo nie wiem czy mogę pisać konkretną ofertę. Gość miał napisane, że część jest oryginalna, ale może przyjść w nieoryginalnym opakowaniu. Miał 162tys. sprzedaży (99,2% pozytywów), więc kupiłem za w/w kwotę jak się okazało oryginał faktycznie bez oryginalnego pudełka i logo FORD na wtyczce było z jakiegoś powodu zdrapane. Najważniejsze auto działa mam nadzieję, że do końca jego dni. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem w temacie

Ostatnio edytowane przez Edek Czewa ; 19-10-2019 o 12:54 Powód: dokończenie myśli
Edek Czewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem