Temat: [Focus 2014-2018] BLIS - dokładanie i aktywacja
View Single Post
Stary 29-01-2020, 18:31   #130
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,642
Domyślnie Odp: BLIS - dokładanie i aktywacja

Witajcie. Jako że mam już zrobioną całą instalację do BLISa - koszyki, radary, wiązka zderzaka, wkłady lusterek (główna wiązka była już w full opcji o czym pisałem wcześniej), moduły drzwiowe mają wszystkie kable obsadzone we wtyczkach do lusterek, a BCM był sprawdzany pod kątem obsługi ms-can dla BLIS - wynik pozytywny, chiałem zadać kilka pytań dotyczących samej aktywacji. Mam interfejs Viakena stn1170 i Forscana w płatnej pełnej licencji. Z tego co się dowiedziałem, zbierając dane po internecie, sprawa sprowadza się jedynie do wpisania do radarów SODL i SODR mojego nr VIN, oraz do aktywacji BLISa w konfiguracji centralnej. Czy tak to wygląda? Dodam tylko że chciałbym również mieć funkcję Cross Traffic, która jest realizowana właśnie przez te radary od BLIS. Kwestia tylko czy nie trzeba czegoś zmieniać w konfiguracji AsBuilt zegarów IPC? Porównywałem swój VIN i VIN Focusa z BLIS a także poszczególne moduły i tak wynika z tego że w IPC w dwóch pozycjach się różnią, nie wiem tylko za co te pozycje odpowiadają, ktoś podpowie? Wrzuciłem fotki żeby było łatwiej się ogarnąć. Druga sprawa - kodowanie VIN w radary to wiem że 7C4-09-01, 7C4-09-02, 7C4-10-01 to pozycje gdzie zaszyty jest VIN i je trzeba edytować przekształcając swój VIN na hexa. Drugi radar ma początek adresów 7C6. No i trzecia rzecz - wczytałem swój VIN i VIN auta z BLIS do Focccusa i jest w obu opcja do ustawiania BLISA - u mnie wiadomo jest without BLIS, w tamtym aucie jest "03 - unknown" - tak ma być podobno by działało to razem BLIS + Cross Traffic, tyle że w mojej centralnej konfiguracji nie mam takiej opcji, tzn jest unknown ale z numerem 01. Czy Forscanem da radę to zmienić tak by było 03? Podejrzewam że jeśli nie ma tego na "dropdown menu" to pewnie trzeba będzie to ręcznie dopisać w konfigu formatu AsBuilt... W załącznikach daję fotki i proszę o jakieś wskazówki.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ipc1.jpg (15.5 KB, 103 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ipc2.jpg (11.3 KB, 95 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg moduły.jpg (16.1 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg moj vin.jpg (17.7 KB, 93 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg z vinu z blis.jpg (20.6 KB, 89 wyświetleń)
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem