View Single Post
Stary 19-12-2020, 13:39   #1
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 95
Domyślnie S-MAX - na co zwrócić uwagę i czy warto szukać diesla

Witam ponownie,

Wracam do tematu zakupu samochodu. Rok temu miał być focus, potem mondeo w międzyczasie doszliśmy z żoną do S-MAX-a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko sprawy się pokomplikowały i musieliśmy odpuścić na jakiś czas. W związku z tym mam dwa pytania:

1. Pamiętam że w postach przewijała się informacja, że na forum jest zbiorczy temat dotyczący S-MAX-ów - na co zwrócić uwagę przy zakupie, jak prześwietlić i co się psuje. Przyznam że wybiórczo czytałem działu S-Max, ale nie mogę tego teraz znaleźć. Czy ktoś z dłuższym stażem na forum mógłby mi go podlinkować?

2. Cały czas szukam wersji benzynowej 2.0 145 KM, ale za dużo tych ogłoszeń nie widzę, no chyba że igły z Niemiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chciałem zapytać czy warto w przypadku przebiegów oscylujących wokół 200 tyś. km patrzeć na diesle? Samochodu będę używał prawie jedynie do jazdy poza miastem (przy umiarkowanych korkach żeby z niego wyjechać). W zasadzie tylko w weekendy. Po Warszawie samochodu nie potrzebuję. Przebieg roczny szacuję obecnie na ok 10-14 tyś km. Chciałbym kupić samochód max 10 letni, ale budżetu dużego nie mam i dlatego pod wpływem jednego z wątków zacząłem się zastanawiać nad dieslem, tylko czy to co zaoszczędzę przy zakupie, nie będę musiał wydać podwójnie na naprawy...

Nie zależy mi na sportowej jeździe, a dużym bagażniku i ewentualnie możliwości przewiezienia 7 osób, 5 komfortowo w tym dwójki małych dzieci. Zależy mi na niezawodności dlatego od początku była brana pod uwagę tylko benzyna.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem