View Single Post
Stary 06-05-2021, 14:10   #1
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 40
Domyślnie 1.8 tdci gasniecie na zimnym, brak mocy na niskich obrotach, check Engine na wysokich

Witam.

Malutki problem z moim mondeo mk4 1.8 tdci, 2007. Zawsze odpalam go z rana żeby trochę pochodził na jałowym, zauważyłem że potrafił zgasnąć na zimnym silniku, myślałem że to przejściowe, ostatnio mniej rzadko jest to gasniecie, bardziej jak dławienie się, głównie po nocy czyli na zimnym. Potem już tego nie widać. Po drodze do zaobserwowanych objawów doszło wyrzucanie bledu usterka silnika check engine i przechodzenie w tryb awaryjny dzieje się to podczas szarżowania na szosie w okolicach 2500-3000 obrotów, początkowo myślałem że to turbina ale ta zbiera się ładnie i chyba startuje na 1800 obrotów wtedy dostaje kopa, nie słychać gwiżdzenia. Na niższych obrotach też mam wrażenie że to już nie jest to samo mondeo ale może to tylko subiektywne odczucie bo się ma czytałem, obroty wzrastają ale średnio kula się do przodu, myślę że nie wprost proporcjonalnie, po zaskoczeniu turbo ma zrywa i ładnie się zbiera ale jak przesadzę to go przerzuca niekiedy na check engine. Wcześniej tego nie miał przy 3000 więc raczej to nie żaden limit. Zamówiłem jakiś skaner obd. Skasowałem błędy które były. Odczytałem nie pokazywało nic. Specjalnie przegoniłem żeby wywaliło check Engine, odczytałem znowu, pokazuje P010F(00) maf sensor or vaf sensor A/B correlation.

Pomożecie coś nim mnie mechanik oskalpuje? Przepływomierz powietrza?

Ostatnio edytowane przez hindus3d ; 06-05-2021 o 14:13
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem