View Single Post
Stary 02-11-2021, 15:36   #1
ZFocusovany
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 27-10-2021
Skąd: Północne Mazowsze
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Gdzie kupować części, jak je identyfikować?

Cześć wszystkim!

Jestem świeżym posiadaczem Forda i jest to pierwsze moje auto tej marki. Kupiłem kilkuletnią maszynę, która na start wymaga nieco wkładu i w związku z tym mam pytanie gdzie w dobrych cenach kupować części do Forda, oraz jak je identyfikować aby uniknąć pomyłki? Czy w Fordach zdarzają się sytuacje, że mimo identyfikacji po numerze VIN system potrafi wskazać 2 różne części, które dopiero po demontażu możemy zidentyfikować i wybrać właściwe?

Czeka mnie wymiana dwumasy ze sprzęgłem, rozrządu, paska osprzętu, kompletu filtrów i oleju. Chciałem samemu znaleźć to w dobrej cenie i kupić zawczasu, zamiast zlecać mechanikowi, który kupi w sklepie stacjonarnym, który ma pod ręką.

Pacjent: Ford Focus 1.6 TDCi 115KM 2013r. (220k przebiegu)

Co do wymiany dwumasy to sam nie mam przekonania, bo w zasadzie jedynym symptomem jest lekkie drżenie na wolnych obrotach i taki lekki rezonans podczas puszczenia gazu gdy obroty spadają i wskazówka jest w okolicach 1k. Mechanik twierdzi, że dobrze byłoby zmienić dwumasę już teraz, gdyż to szybko siądzie do końca. Zgadzacie się z tą opinią? Jak szybko siadają dwumasy w Fordach? Jeśli mam zmieniać to chcę postawić na Sachsa.

Rozrząd prawdopodobnie nie zmieniany nigdy, a przynajmniej nie ma o tym informacji. Chcę kupić INA, ale gdy próbowałem zidentyfikować to 2 różne mi się pojawiały do tego silnika.

Co do paska osprzętu to też chcę go wymienić, ale kompletnie nie wiem na jaki. Macie jakieś sugestie?

Jeśli chodzi o foltry to chciałem kupić komplet (https://allegro.pl/oferta/mann-zesta...ci-11050171767), ale nie mam pewności czy wszystkie będą pasować. Do tej pory jeździłem Octavią i tam zanim kupiłem pierwszy raz komplet filtrów to musiałem identyfikować części bo np. ten sam silnik i rocznik miały montowane 3 różne pompy paliwa...

Olej już kupiłem (Motul w specyfikacji Forda).

Będę wdzięczny za pomoc w dobraniu części i opinię co do wymiany dwumasy.

Dziękuję i pozdrawiam!
ZFocusovany jest offline   Odpowiedź z Cytatem