Temat: [Fusion - Mondeo USA] Drgania auta
View Single Post
Stary 27-09-2022, 20:00   #1
paolo178
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-03-2021
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Drgania auta

Hej!

Odkąd kupiłem auto z drugiej ręki, drga przy prędkościach od 80-160. Drgania czuć w całym aucie w trakcie jazdy. Czuć jak dotknie się drzwi czy deski rozdzielczej, nieco bardziej na kierownicy.

Felgi były regenerowane (malowanie, prostowanie, wyważanie). Następnie byłem u diagnosty w Łodzi, sprawdził pod względem, cytuję:

"Pański samochód był sprawdzany pod kątem luzów w zawieszeniu, luzów układu napędowego, jeździe próbnej jak i oceny stanu elementów w Pańskim aucie"

Wykazano, że przyczyną drgań były krzywe tarcz. Po wymianie tarcz i klocków wciąż czuć drgania:

,,widnieje ocena w układzie hamulcowym z przodu i z tyłu, że tarcze są przegrzane i krzywe.
Czy podczas wymiany tarcz i klocków sprawdzał Pan pomiar bicia piast i tarcz?"

Mój mechanik wspominał, że nie widzi nic przy piastach.

Regeneracja była wykonana mało profesjonalnie, byłem dwa razy na poprawkach lakierniczych. Przyszło mi do głowy, że może nie były prostowane (mimo, że za to płaciłem).

Dziś zleciłem sprawdzenie czy felgi są proste, wykazano, że są proste, ale przy obracaniu zauważono, że koło widocznie skacze (przy pomiarze) i jest to wina opony (parametry felgi były w normie) - nie jestem pewien czy wymiana opon zagwarantowałaby rozwiązanie problemu, ponieważ problem ma miejsce również na oponach zimowych (ale na zimowych felgi były przed prostowaniem). (średnia/niska półka - Imperial) - wszystkie opony zostały kupione nowe, przeze mnie ponad rok temu.

Drgania mają miejsce jak skrzynia jest na N,D,S.

Jeden z trzech różnych diagnostów zauważył, że do wymiany mogą być tuleje tylne przednich wahaczy, ale stwierdził, że nie to powinno być przyczyną drgań oraz, że nie jest to super pilne, bo ,,nie wygląda to źle".

Auto przechodzi wzorowo wszelkie badania na stacji kontroli pojazdów.

Dodam, że na idealnie prostej drodze problem nie występuje.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki co może być przyczyną drgań, ewentualnie proszę o kontakt do kogoś kto mógłby pomóc mi ze znalezieniem przyczyn problemu (najlepiej woj. Mazowieckie, ale w sumie nie ma znaczenia).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
paolo178 jest offline   Odpowiedź z Cytatem