Temat: [Focus 2014-2018] Ubywa płyn chłodniczy
View Single Post
Stary 30-08-2023, 11:18   #1
jkonrad
ford::amateur
 
Imię: KONRAD
Zarejestrowany: 16-03-2021
Skąd: Cheshunt
Model: focus st 3
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Ubywa płyn chłodniczy

Witam,
Nie mogę już spać przez ten samochód, albo mechanika.
Mianowicie jakiś miesiąc temu wymieniałem olej i mechanik powiedział że chłodnica jest do wymiany. Stuknęło 60k km z czego ja przez 3 lata 10k zrobiłem. Jeżdże tym samochodem 16km dziennie, do roboty 8km w jedna stronę. 2 tygodnie temu zostala wymieniona. W tamtym tygodniu kiedy zrobiło się cieplej samochód nagle tracił moc. Na drugi dzień znów. Tym razem pokazał się komunikat "zmniejszona moc silnika w celu uniknięcia przegrzania". Okazało się że brakuje płynu w chłodnicy, zadzwoniłem do mechanika, powiedział żebym dolał wody, że wejdzie z pół litra. Po wlaniu całego litra zwatpilem. Kupiłem płyn i Okazało się że weszło jeszcze 3litry. Sprawdzam codziennie i okazuje się że płyn ucieka. Nie ma żadnych zacieków, wszystko suche. Rano jest na min a jak dojadę do roboty mniej. Przed powrotem do domu znowu leję i jak dojadę do domu znowu jest mniej. Tak już 3 dni. Temperatura utrzymuje się poniżej 1/2. Nie wyskakuje żaden komunikat. Nie znam się na samochodach, Boję się nim jeździć, nie wiem o co chodzi. Przed wymiana nie miałem żadnego problemu. Pomóżcie proszę
jkonrad jest offline   Odpowiedź z Cytatem