Temat: [Fiesta 2001-2008] Wymiana włącznika świateł
View Single Post
Stary 06-05-2024, 19:53   #8
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,672
Domyślnie Odp: Wymiana włącznika świateł

Kształt włącznika jest identyczny, niezależnie czy to z funkcją auto, czy bez tego, czy ma też regulację podświetlenia czy nie ma. Nawet opcje bez regulacji wysokości reflektorów też pasują kształtem. To jeden z niewielu elementów montowany w wielu Fordach równocześnie.

Cmax mk1 i Focus mk2 pasują, ale wersje przed liftingiem bo mają zielone podświetlenie. Wersje po liftingu miały czerwone. Kupując pod kątem założenia regulacji natężenia oświetlenia deski (dzięki za link do mojego opisu @arturek ) nie wiedziałem o tym i się naciąłem, czyli wydałem niepotrzebnie pieniądze.

I jak opisałem na stronie - Musi mieć na początku numeru części cyfrę 3 lub 4. Chodzi tu o podświetlenie włącznika świateł. Po liftingu w C-maxie jest ono czerwone (numery początkowe 7 lub 8 ), wcześniej podświetlenie jest zielone jak w Fieście.

Wtyczka jest taka sama, kabelki też ułożone tak samo. Jak ktoś nie ma funkcji automatycznych świateł, to pokrętło ma nieaktywne i po problemie. Ja mam czujnik zmierzchu, ale nie mam funkcji świateł "P", która jest na pokrętle. Nic to nie zmienia i dalej można używać włącznika zamiennie.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem