View Single Post
Stary 05-06-2007, 11:21   #17
TwinTurbo
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 22-05-2006
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: '16
Postów: 14
Domyślnie

Ja mam kombi, poniewaz przede wszystkim bardzo podoba mi sie taka bryla nadwozia (rzecz gustu) i pasuje mi sie wygoda korzystania z kombi (rzecz IMHO bezdyskusyjna dla kazdego kto ma kombi).
Hatchback oczywiscie takze jest praktyczny, niezadko roznice sa minimalne. Sedan to tylko wyraz polskiej ciagoty do posiadania "limuzyny", jak dla mnie niepraktyczny i czesto smieczny (patrz thalia, albea, siena itp). sedan to np wieloryb albo jakas s-klasa :fcp12

Tym co jest dla mnie dosyc wazne jest jednak dlugosc nadwozia, ktora w kombi nierzadko jest wieksza. Wynika to ze naprawde dosyc czesto (nawet kilkukrotnie kazego miesiaca a nawet tygodnia) zdarza mi sie przewozic spore gabarytowo rzeczy (szafy czy biurka, stol, rowery).
W przypadku mondeo mk2, czyli takiego jakim jezdze, dlugosc wyglada tak: hatchback i sedan 4556 mm, a kombi 4671. Ta roznica to roznica pomiedzy tym czy szafa 190 cm wejdzie pod zamknieta klape czy trzeba bedzie ja wiazac sznurkiem :fcp27 , albo tym ze pomimo zabrania niesamowitej ilosci bagazu moge zostawic auto bez strachu na parkingu, bo wszystko zmiescilo sie pod roletke. O wyjazdach wakacyjnych nie wspomne bo to osobna kwestia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TwinTurbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem