View Single Post
Stary 19-08-2008, 07:00   #8
idoru
ford::average
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 06-11-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2022
Postów: 109
Domyślnie Re: Auto - Spec Gdańsk - bardzo proszę o opinie

Rozrząd+wszystkie płyny+klima+przegląd zawieszenia zrobiłem w Auto -spec.
Z wyjatkiem zawieszenia wszystko ok i ceny tez niczego sobie...ale - mieli zrobic kompletny przegląd zawieszenia i wskazać elementy do wymiany (miałem w planie wymianę wszystkich gumowo-metalowych części) oraz zidentyfikować piski w tylnym lewym kole. Niestety muszę stwierdzić, że wywiązali się z tego w 10%.
Z tyłu wymienili łączniki stabilizatora i... to wszystko-stwierdzili, ze nie ma luzów i nie wiedza co piszczydo tego po wymianie płynu do wspomagania nie dali nic na dolewkę - jak płyn się "ustał" to okazało się, ze jest go pon. min. Tak samo z olejem. Musiałem sam dolewać (na szczęście kolo z ASO wzioł tylko kasę za dolewki a nie za cały liter ;-)
Zacząłem sam szukać (także kierując się wskazówkami z Forum) i wytypowałem kilka prawdopodobnych przyczyn: hamulce, zawieszenie (geometria/luzy), opony.
Pojechałem do polecanego, znanego, solidnego ale dość drogiego zakładu KRA-LECH na ul.Sobieskiego (jadąc w strone Carrefour'a tuz przed rondem po prawej stronie).
Tam przy przygotowaniach do geometrii okazało się że Auto Spec na zawieszeniach się nie zna:
Tył ok, bez luzów, ale geometria rozregulowana (spece z Auto Spec zapomnieli o tym wspomnieć) - niec do wymiany.
Przód - małe luzy ale wybite tuleje wachacza i wyrobione łączniki stabilizatora.
Pisk - zapieczony zacisk hamulcowy.
Rozwiązanie: zakupy w interniecie zawieszenie zrobione w KRA-LECH, hamulce przód i tył zrobiłem sam(wymiana klocków FERODO- tarcze super bez rys) 3h roboty i trochę pasty miedzianej - wszystko dokładnie wyczyszczone i nasmarowane.

PS. Polak mądry po szkodzie - sprawdź Danforda w Oliwie - ponoć są tańsi.
PS2.KRA-LECH - do zawieszen i opon polecam - jakość ma swoją cenę - miła i kompetentna obsługa i świetne wyposarzenie warsztatu.

Nauczka na przyszłość - nie wierz mechanikom, części kupuj sam i patrz im na ręce ;-)
idoru jest offline   Odpowiedź z Cytatem