View Single Post
Stary 13-09-2014, 01:41   #4
VeniVidiVici
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK4 Ghia 140KM
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Porządny fachowiec o klimatyzacji w Bydgoszczy

Toruńska 300

Jakiś czas temu, myślę że blisko dwa lata, byłem w tym punkcie ze swoim fordem mondeo. Poza tym korzystając z okazji, hurtem uzupełniałem i odgrzybiałem tam jeszcze dwa auta w tym samym czasie.

W dwóch ostatnich przypadkach mam podejrzenie, ale podkreślam to tylko podejrzenie, klimatyzacja nie została rzetelnie uzupełniona, a co do samego odgrzybiania również mam spore wątpliwości - użyto ładnie pachnących środków, jednak po kilku dniach znów nieprzyjemny zapach wydostawał się z nawiewów.

Gorsza sytuacja miała miejsce w przypadku forda. Pojechałem z zupełnie niedziałającą klimatyzacją. Po sprawdzeniu właściciel serwisu stwierdził, że coś jest nie tak, gdyż niemożliwym jest, aby w tak "świeżym" aucie nie było zupełnie nic. Zaproponował sprawdzenie kontrastem - poprawcie mnie jeżeli się mylę i poproszono mnie o powrót za około dwa tygodnie - oczywiście dość słono zapłaciłem za tą przyjemność. Niestety podczas wyjazdu nad morze w trasie doszło do przykrego incydentu. Usłyszałem głośny huk, spod maski wydostało się sporo ciemnego dymu i ogrom smrodu. Dojechałem tak do miasta docelowego, nie wiedząc co tak naprawdę się stało. Na Helu bardzo życzliwy mechanik zajrzał pod maskę i stwierdził że wystrzelił wąż od klimatyzacji, który jego zdaniem był mało profesjonalnie majstrowany. Jego tezę potwierdził mój zaprzyjaźniony mechanik z Bydgoszczy. Ostatnim i zarazem jedynym warsztatem, który przy nim grzebał był właśnie ten na Toruńskiej 300.

W dodatku i przyjeżdżałem kolejno odbierać auta i poprosiłem o wyszczególnienie na fakturze co i ile zostało zrobione przy każdym, Pan właściciel dziwnie się speszył i wystawił mi śmieszną kartkę wypisaną odręcznie jedynie z cenami i marką pojazdu.

Jestem laikiem w kwestiach napraw samochodów, ale nie znaczy to, że pozwalam się dy_ać. Słyszałem negatywne opinie przed wizytą w tym zakładzie, ale naglił mnie czas i szczerze mówiąc nie miałem wyboru.

Jeżeli gdzieś nie wyraziłem się profesjonalnie i zrozumiale, to wielkie sorry, ale jak wspomniałem dopiero zaczynam się wdrażać i interesować takimi sprawami.

Pozdrawiam!
VeniVidiVici jest offline   Odpowiedź z Cytatem