Temat: [Mondeo 2000-2007] Wymiana łożyska w tylnym kole
View Single Post
Stary 03-05-2009, 08:53   #7
kiri
ford::average
 
Avatar kiri
 
Zarejestrowany: 03-09-2008
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 84
Domyślnie Odp: Łożysko w tylnym kole mkIII!

Cytat:
Napisał marek11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlaczego wymieniacie(liscie) jak wykryliscie ze sie kwalifikuje do wymiany? Jak sprawdzic czy jest dobre czy zle, oczywiscie lozysko (piasta) MK3 tyl.
Usłyszysz to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie łożysko zaczęło mocno szumieć - początkowo myślałem że to klocki hamulcowe nie odbijają, ale po demontażu klocków dało się wyczuć drobne luzy na piaście koła. Piastę SKF kupiłem w InterCars'ie za 586 zł - niby na allegro są takie za 300-parę zł, ale SKF ostrzega "w branży" że ich produkty są podrabiane. Ale jeśli nie dziwi Cię fakt że ktoś ma oryginalne nowe elementy za pół ceny to już Twoja sprawa.
Sama wymiana, jeśli masz kanał, jest dość prosta, a jedynym problemem mogą być zapieczone śruby. Trzeba pamiętać, że cały zacisk trzyma się na klejonych śrubach, ale wystarczy dobry klucz 13 i po kłopocie. Oczywiście dobrze byłoby przykręcić go również na kleju. Sama piasta to cztery torksy które nie powinny sprawić żadnego problemu. W zasadzie jedyne na co zwróciłbym szczególną uwagę przy wymianie to żeby nie złamać haczyka wtyczki instalacji ABS - ja musiałem dorobić mocowanie z drutu, bo pozwoliłem sobie na mały błąd przy rozpinaniu przewodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiri jest offline   Odpowiedź z Cytatem