View Single Post
Stary 03-06-2017, 15:57   #35
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Witam.
Właśnie zamontowałem w swojej fuzji uniwersalna centralkę z pilotem, (sterownik + 2 piloty), koszt niecałe 10 eur na e-bay. Cała operacja sprowadza się do znalezienia 2 odpowiednich przewodów przy module, u mnie były to 2 cienkie przewody czarno-zielony otwieranie i czarno-pomarańczowy zamykanie. Przy czym dla pewności musiałem rozebrać drzwi i dostac się do kostki przy zamku następnie miernikiem sprawdzic który to kabel przy module, kolory przy zamku różnią się (czarno czerwony zamknij i czarno biały - otwórz. Zamki są sterowane masą, czyli dotykając masą do tych przewodów zamykamy lub otwieramy. Problem w tym że przy module jest kilka przewodów w tym kolorze i konieczne jest wypięcie kostki i sprawdzenie przewodu "brzęczykiem". Jeden przewód jest w pierwszej kostce, kolor grafit, drugi obok w zielonej. Dalszy montaż to przylutowanie 2 przewodów od centralki do tych przy module, podpięcie 3 przewodów do masy i plusa od centralki do stałego plusa w aucie, przed stacyjka lub pod zapalniczkę. pozostaje jeszcze 2 przewody pod kierunkowskazy bądź awaryjne jeśli chcemy żeby mrugał przy otwieraniu czy zamykaniu, nie podpinałem na razie bo i tak słychac zamki. Jest jeszcze jeden przewód do sterowania bagażnikiem, jednak jest to minus a w fuzji sterowanie bagażnika jest z plusa więc trzeba by było użyć przekaźnika, póki co nie bawiłem się z tym. W mojej jest moduł komfortu z oznaczeniem Bx, 2 zamki na klucz (drzwi kierowcy i pasażera) więc 2 zamki sterują centralnym (wersja ang) moduł mam z prawej strony pod kierownica więc tam zamontowałem centralkę.
Działa aż miło.
Tutaj przykładowy link z centralka którą zastosowałem.
http://www.ebay.ie/itm/New-Universal...IAAOSwi7RZHUEH
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem