View Single Post
Stary 16-06-2009, 18:42   #7
marprzy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zakłucenia CB radia przez nawigacje.

"Ładowarka do GPSu zakłóca CB radio" to już praktycznie codzienność Niestety nie ma tutaj dobrego rozwiązania.

Po pierwsze ustal jak zakłócenia dostają się do radia. Zdejmij antenę z dachu aby nie dotykała masy. Jeżeli radio nadal będzie szumieć to można domniemać, że zakłócenia przychodzą z instalacji elektrycznej. Jeżeli umilknie to znaczy, że antena "ściąga" zakłócenia.

W pierwszym przypadku zrób tak:
1.Przyjrzyj się rozdzielaczowi którego używasz do rozdzielenia wtyku zapalniczki (u mnie wymiana na trochę droższy pomogła).

2. Rozdzielić źródła zasilania, czyli ładowarka pod jedno gniazdo, CB pod inne (lub najlepiej pod akumulator bezpośrednio.

3.zabawa w filtry przeciw zakłóceniowe... pomoże albo nie...ale zawsze masz 50% szans.

4. osłonięcie ładowarki folię aluminiową.. gdzieś czytałem że to pomaga.. ja osobiście nie testowałem i jakoś ta metoda mnie nie przekonuje.

Jeżeli antena ściąga zakłócenia to:
1. obejrzyj dokładnie kabel idący do anteny (czy izolacja nie jest naruszona, pęknięta, przykleszczona)
2.spróbuj przestawić antenę w inne miejsce (oddalając od ładowarki i GPSa)
3. sprawdź czy kable zasilające (radia, ładowarki) nie przebiegają razem z kablem antenowym.

To się rozpisałem.... ;-)
życzę powodzenia w odszumowaniu
marprzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem