Temat: [Focus 2004-2008] 1.8 TDCi schemat el. silnika
View Single Post
Stary 03-02-2010, 22:56   #6
LeonMP
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Focus '06 1.8 TDCi schemat el. silnika

Przepraszam za nieobecność ale długo pracuję. Czas mam tylko póżno wieczorem. A więc, nie chce mi odpalić w/w focusik. Wyskakuje kilka błędów, m.in.: (1) coś o inteligętnym alternatorze, (2) napięcie zasilania sterownika silnika za niskie (zdziwko bo akumulator ładowany ale to może o ten alternator chodzi), (3) błąd P0341 (ten zapamiętałem bo mi spędza sen z powiek) czyli sygnał z czujnika wałka rozrządu, (4) regulator ciśnienia paliwa. To na razie tyle. Zgasł w czasie jazdy. Doszedłem już dlaczego. Korozja wewnątrz sterownikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Porobiły się jakieś zwarcia z fajczeniem płytki włącznie. Zakupiłem komplet: skrzynkę z bezpiecznikami (tzn. body komputer), sterownik i kluczyki z odzysku. Z jakiegoś rozbitka. Jeśli chodzi o immo to wszystko jest OK. Nie chce odpalić. Podejrzewam regulator ciś. paliwa na pompie, czujnik położenia wałka (zakupiłem nowy, sprawdziłem przewody z komputera do czujnika, żadnych zwarć, jest +5V i masa, nie sprawdziłem sygnału z czujnika,defekt nadal wyskakuje), czujnik położenia wału napędowego. Może te zwarcia uszkodziły regulator i czujniki??? Ciśnienie na pompie skacze aż do 7 MPaskali (hi,hi, żart). Odpowietrzony. Schemat mi potrzebn bo myślę jeszcze czy nie brak mu jakiegoś zasilania albo masy. Acha po włączeniu stacyjki gaśnie kontrolka silnika a lampka świec mruga, błyska co jakiś czas, razem z tymi błyskami słychać jak stuka przekaźnik od świec. Załącza się na sekundę i wylącza. Dziwne. Jeszcze raz przepraszam, że tak póżno. Ciężko pracuję.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. adres: leonmp2@hotmail.com
LeonMP jest offline   Odpowiedź z Cytatem