View Single Post
Stary 10-04-2009, 06:08   #6
MAXIMUS_00
ford::advanced
 
Avatar MAXIMUS_00
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: ŁÓDŹ-RETKINIA
Model: S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0 16v 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!

Cytat:
Napisał Karlito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz to raczej ekonomiczniej jest pb+gaz chyba ze to nie jest u ciebie zadnym aspektem, ogolnie to ropniak wychodzi drozej jezeli cos sie zacznie sypac i mozliwosci usterek jest wiecej. Wtryski po 2004 sa juz sie nie psuja. "Dizlem" sie dobrze jezdzi ale po autostradach,
Zgadzam sie z przedmówcą w całej rozciągłości. Ja moją 2.0 litróweczką od zakupu zrobiłem bezawaryjnie dopiero ok.7 tysięcy km ale mój znajomy takim samym mondeo przez ostatnie lata trzasnął 10 razy więcej i nie ma z nim żadnych kłopotów, awarii itp. Wystarczy przejrzeć forum by zobaczyć ile kosztownych problemów jest z dieslami Forda. Wielokrotnie spotkałem się z opinią o Fordach Mondeo że benzynki to są super głównie te o większej mocy a Ford niestety nie ma w ofercie diesli udanego silnika. Na trasie przy normalnej jeździe np. ok 130 to benzyna u mnie naprawdę a dużo nie pali
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."
FORD FOCUS 1.8 16V-2000r, FORD MONDEO 2.0 16V -2005r, FORD S-MAX 2.0 16V-2008r
MAXIMUS_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem