View Single Post
Stary 02-12-2012, 19:14   #165
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

To może jednak tak (co do zmian w wersji ELMconfig 0.2.3):
- usunięto błąd wyświetlania w trybie offline wartości parametrów 3-ciej strony konfiguracji zegarów HEC wczytanych z pliku (błąd zgłoszony przeze mnie)
- dodano obsługę interfejsów ELM327 mających podany na stałe wysoki sygnał na nogę 7 kontrolera, tzn. dodających automatycznie znak <LF> po każdym znaku <CR> - tu warto potestować swój dotychczas nie działający ELM...
- usunięto błąd obsługi przedliftowego S-maxa (platforma CD34x) - zgłoszony między innymi przez Mayaka
- dodano zapamiętanie aktualnej konfiguracji programu (port COM, prędkość transmisji, typ samochodu/funkcjonalności)


Proszę wszystkie osoby obserwujące jakieś błędne zachowanie (także brak obsługi jakiegoś interfejsu albo brak działania konfiguracji MS-CAN) o przygotowanie materiałów do zgłoszenia autorowi błędu:
- zrzut ekranu/ekranów, na których widać efekt błędu;
- koniecznie plik log z komunikacji z ELM327 przed-w trakcie-po błędzie.
- kilkuzdaniowy opis błedu

Jak z powyższego widać autor sprawnie reaguje na zgłoszenia - trzeba je tylko do niego wysłać.

Zgłoszenia można bezpośrednio wysyłać do civi-zz (nick autora ELMconfig na rosyjskim forum) w tym wątku: http://ffclub.ru/topic/302511/go_post/13219960/ - wymaga to rejestracji na tamtym forum (warto!). Zgłoszenia można/trzeba pisać po angielsku.

Można także te zgłoszenie wysłać do mnie - postaram się je tam umieścić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-12-2012 o 19:28
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem