Temat: [Mondeo 2007-2014] Nieterminowa wymiana oleju
View Single Post
Stary 20-04-2011, 12:08   #15
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Nieterminowa wymiana oleju

Cytat:
Napisał piast9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki olej jest dedykowany do silników z DPF? Formula F 5W-30 jest za słaby? Co jest sprawdzane na przeglądzie po 60 kkm?
Będę jeździł głównie po mieście i pewnie często będzie przebiegał proces wypalania tego filtra - jak często wtedy wymieniać olej?
Jak rozpoznam, że auto jest w trackie regeneracji DPF? Autem na razie przejechałem 500 km i w trasie pali mi ok. 7litrów/100km (100-130 km/h) a w mieście w godzinach szczytu 9-9,5 l/100km - nie mam porównania, ale wydaje mi się, że dużo zwłaszcza, że w mieście na razie mocno się hamuję jak na moją ciężką nogę...
Ja jak jeżdżę normalnie (bez szaleństw, spokojnie) to mi komputer pokazuje w mieście ok. 7,5 l/100km. W trasie (krajówki) zwykle ok 5,5, jak się bardzo postarałem na trasie z Wrocka do Wawy i z powrotem to nawet mniej. Rekord to 4,9 na odcinku ok. 130 km przy prędkości do 110km/h (plus przy wyprzedzaniu odrobinkę więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem