View Single Post
Stary 02-09-2013, 15:45   #1
wielkikack49
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-06-2013
Skąd: Gdynia
Model: Focus Mk1 FL HB
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2002
Postów: 155
Domyślnie Zacina się pokrętło wyboru nadmuchu powietrza

Witam
mam problem ze wspomnianym w tytule pokretłem. Po przekręceniu go w skrajną prawą pozycję (nadmuch tylko na szybę) powrót pokrętła w lewo wymaga użycia dużej siły. Wykonałem dwie próby i dałem spokój, obawiam się połamania czegoś za deską rozdzielczą. Po przekręceniu na siłę o jedna pozycję w lewo dalej już można kręcić bez kłopotu. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w takim temacie. Szukajka nic nie wniosła do rozwiązania problemu.
Studiowałem ruską instrukcje napraw, doszedłem do tego, że regulacja klapek nadmuchu wykonywana jest cięgnami Bowdena ale to niewiele wyjaśnia.
Proszę o jakieś podpowiedzi. Autko mam dwa miesiące i troszkę mnie zaczyna wkurzać. Rdza i drobne ale upierd... drobiazgi. Przekaźnik wycieraczek do wymiany, zamek klapy do wymiany, sprężyny gazowe klapy do wymiany, przepustnica do wymiany, przyciski w pilocie do wymiany. Co się z jednym uporam, czas się brać za następny patent.
Podziękował za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wielkikack49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem