Temat: [Mondeo 2000-2007] [MK3] Pojemność baku / rezerwa
View Single Post
Stary 30-07-2009, 16:39   #22
Raadek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2009
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Re: [MKIII] Pojemność baku / rezerwa

Cytat:
Napisał lukasw5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbiornik mkIII ma 58l kontrolka zapala się przy 80km do końca jazdy, drugi raz piszczy przy 40 albo przy 60, kolejny raz przy 20 i przy 10 jeździłem, a właściwie testowałem do wskazania na liczniku 0km po wskazaniu tej wartości przejechałem jeszcze ok 10km po mieście
Zazwyczaj tankuję samochód w połowie baku albo w okolicach rezerwy, ale wróciłem w niedzielę wieczorem z wyjazdu i nie miałem kiedy dotankować.

Zrobiłem w trasie ok. 610 kilometrów. Później po mieście jeszcze 204 kilometry. Łącznie 814 kilometrów. Samochód pewnie by jeszcze trochę zrobił, ale nie planowałem go bardziej sprawdzać.

Rezerwa zapaliła się na około 730/740 kilometrze. Kiedy doszło do 800, komputer wskazywał 0 km do przejechania. I Zrobiłem jeszcze 14, bo tam miałem stację.

Ale po co o tym piszę.

Bo faktycznie wg. danych technicznych bak ma 58 litrów. A ja wlałem 63 litry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prawie pod korek. Jeszcze z litr może by wszedł, ale nie chciałem rozlewać.

Ciekawe ile jeszcze było w "pustym" baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)) Bo mam przeczucie, że sporo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))

Ten samochód mnie ciągle zadziwia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Acha, dodam iż jest to model kombi 2002, diesel, 2.0, 130 KM, automat (przystosowany do ciągnięcia przyczep)... i zasadniczo ma sporo nietypowych jak na "krajowe" mondeo części (np. fabrycznie większe przednie piasty, inne łączniki rur wydechowych itp.)

Czy to możliwe że bak mu większy założyli? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raadek jest offline