Temat: [Galaxy 2000-2006] Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy
View Single Post
Stary 06-04-2014, 14:50   #17
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy

Witam proszę o rade. Wczoraj zregenerowałam sobie tylne zaciski. Po wymianie oringów i innych uszczelnień prawy teraz mi cieknie. Dwa razy już go ściągałem i nie mogę uszczelnić tego miejsca które widać na 1 zdjęciu. Ośka cała bez wżerów. Rozbierając drugi raz zacisk zmieniłem oring (ten z 2 zdjęcia zakładając stary. efekt taki że teraz mniej cieknie ale cieknie. Zastanawia mnie do czego jest to uszczelnienie które widać na załączonym trzecim zdjęciu (drugi żąd trzecie od lewej strony) W necie znalazłem że jeden uszczelniacz wchodzi w drugi co ni jak się ma do tego zestawu co kupiłem (nie pasuje rozmiarowo) W oryginale na fabrycznym nic takiego nie było. Była założona pojedyncza gumka. Zastanawia mnie czy przyczyną leży w oringu który nachodzi na ośkę oraz czy ten oring blokuje wyciek płynu. Może w jakimś stopniu też osłony przeciw kurzowe blokują wyciek płynu . Jutro idę po następny zestaw naprawczy do zacisków i ostatni raz to ustrojstwo rozbieram. Jak będzie ciekło to jadę na szrot i kupuje używany zacisk.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg opozdjciudwigniop4.jpg (69.0 KB, 134 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg oringnaosifg3.jpg (87.1 KB, 125 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4096455904.jpg (86.9 KB, 125 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg uszczelkaosirozoonacm4.jpg (86.1 KB, 109 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg uszczelkaosizoonaps9.jpg (81.5 KB, 95 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez tyger ; 06-04-2014 o 15:14
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem