Temat: [C-MAX 2003-2007] Przekładka skrzyni z automatu na manual
View Single Post
Stary 15-03-2011, 13:47   #15
Kalin7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-03-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Przekładka skrzyni z automatu na manual

Witam ponownie.

Odebrałem mojego C-maxa z warsztatu i mogę podzielić się już pierwszymi wrażeniami.

Wizualnie:
Świetnie wykonana praca. Nie widać żadnych przeróbek dziur itp.

Technicznie:
Wszystko działa idealnie. Biegi wchodzą bez najmniejszych problemów, nie szarpie nie trzęsie itp. Spalanie po mieście i w trasie spadło.
Światło wsteczne działa, elektryczny ręczny i czujniki parkowania również.

Ogólnie:
Bardzo lubiłem mojego C-maxa w automacie i choć bardzo się starałem by zostawić automat to i tak koszty naprawy na to nie pozwoliły.
Bardzo niechętnie podchodziłem do sprawy przekładki, gdyż jedyne opinie na ten temat dotyczyły starych mercedów lub VW. Zapewnienia mechanika iż da się coś takiego zrobić nie uspokajały mnie.
Teraz jestem mocno zadowolony z wyboru i wierzę że każdy kto zdecyduje się na taki zabieg też będzie.
Najważniejszą rzeczą jest oddać samochód w ręce osób którzy się na tym znają.

A teraz wady (rzeczy które jeszcze są niedociągnięte):
Nie działa tempomat - przed przekładką też nie zawsze chciał się uruchomić także myślę że wina leży po stronie któregoś z czujników w pedałach niż w samej przekładce.
Błąd komputera - ze względu na zmianę softu w kompie, został zmieniony w nim numer VIN (starego numeru nie chciał przyjąć komp. Po prostu soft od manuala nie może być wgrany z VIN-em od automatu.) Dlatego przed uruchomieniem wyskakuje komunikat "USTERKA UKŁADU SILNIKA" po podłączeniu pod kompa okazuje się iż jest to niezgodność numerów VIN.
Aby jednak błąd znikł wystarczy przekręcić kluczyk na pozycje 1 i z powrotem na 2. Wtedy błąd się już nie pojawia.

Jednak wszystko inne działa bez zarzutów.
Samochód jest teraz cichszy, mniej pali, ale za to trzeba zmieniać biegi ręcznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli ma ktoś jakieś pytania dotyczące automatu lub przekładki to śmiało z chęcią pomogę. Przez tą awarie nabrałem trochę wiedzy.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Kalin7 ; 15-03-2011 o 14:39
Kalin7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem