View Single Post
Stary 27-02-2011, 18:07   #4
raptowny1
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Model: mondeo MK4 lift
Silnik: 20 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: Brak ładowania a kontrolka nie świeci?Nowy aku

Cytat:
Napisał tlopuc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj coś za bardzo kombinujesz. Aku miałeś stary i padł. Wymieniłeś,sprawdziłeś napięcie na załączonym i wyłączonym silniku i jest ok. Nie szukaj dziury w całymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Alternator jako źródło prądu wpięty jest równolwgle z aku. Napięcie na obu jest takie samo, przy zwiększaniu obciążenia napięcie spada a regulator napięcia stara się to korygować. Jeżeli napięcie jest 14,7 to jest ok alternator daje radę.
nie do końca masz racje kolego, ja też w lecie miałem starą bakterie i miałem objaw falowania obrotów, po wymianie bakterii LUZ spoko, wszystko działało, aż do zimy gdy objaw znowu powrócił jeździłem do kilku elektryków, mechaników i żaden nic nie poradził tydzień temu zmieniłem alternator na używkę z allegro i jak na razie (odpukać) nic się nie dzieje, stary oddałem do regeneracji maja kolesie sprawdzić dokładnie - jest wiele tematów o problemie związanym z alternatorem w mondeo i ładowanie np. mój http://forum.fordclubpolska.org/show...+test+zegarach

pozdr, ładowanie w mondeo mk3 powinno mieścić się w granicach 13,8 - 14,6V jeśli się nie myle
raptowny1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem