Temat: [Mondeo 2000-2007] nie zbiera sie, brak turbo
View Single Post
Stary 19-05-2013, 12:32   #49
mionek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie

Dzięki Krom za odpowiedz, wczoraj trochę dłubałem przy aucie szukając jeszcze przyczyny. Odłaczyłem kostkę od przepływki i pojechałem na próbę, widać było poprawę w przyspieszeniu, poczułem jak załącza się turbina i dostał przyspieszenia, usłyszałem też cichy świst. Podnisłem maskę i znalazłem pęknięcie rury od dolotu turba tuż pod opaską. Oderwałem ten centymetrowy kawałek a rurę naciągnąłem dalej. To na razie tak doraźnie, już zamówiłem ta rurę. Teraz jest znacznie lepiej ale mam wrażenie że do 2000 obrotów lepiej się zbierał. Zabrałem się więc za czyszczenie kolektora, ku mojemu zaskoczeniu był tylko wilgotny, wyskrobałem może z kieliszek syfu. Egr też wyczyszczony. W związku z tym mam pytanie, czy przepływka może być walnięta? Nie odczuwam żadnej różnicy jak jest odpięta a później ja podepnę. Komputer by pokazał jeśli by była uszkodzona? Niestety nie mam nikogo od kogo mógłbym pożyczyć na to chwilę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysyłane z mojego IdeaTabA2109A za pomocą Tapatalk 2
mionek jest offline   Odpowiedź z Cytatem