View Single Post
Stary 30-04-2009, 21:11   #1
greg07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TdCi
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Jak sprawdzić, czy działają wtryskiwacze?

Witam,

czy jest jakiś sprytny sposób, by sprawdzić, czy działają wtryskiwacze (bez demontażu) w Focusie 1,8 Tdci. Auto nie chce mi zapalić. Poprzedniego dnia auto zapaliło po użyciu Plaka, samo nie chciało - walczę od kilku dni z bąbelkami w przewodach paliwowych. Zrobiłem kilku kilometrową jazdę, szedł jak burza. Ponieważ przez przeźroczystą rurkę paliwową filtr-pompa widziałem zasysane bąbelki powietrza, postanowiłem następnego dnia wymienić przeźroczystą rurkę spowrotem na fordowską oraz zmienić filtr Filtrona na markowy i wypełniłem go ON. Po otworzeniu maski zobaczyłem lekko mokrą metalową rurkę wejściową na pompie i pusty wężyk filtr-pompa, paliwo zeszło przez noc. Okazało się, że opaska zaciskowa była trochę za słabo dociągnięta. Założyłem oryginalny wężyk, wypełniłem go ON, lekko poluzowałem dolny klips, aby paliwo wypłynęło dołem. I niestety nie mogę zapalić.
Podsumowując:
1) Rurki paliwowe po wymianie filtra na Boscha są pełne (dołożyłem kawałki przeźroczyste), zero bąbelków.
2) Przy rozruchu przewodem powrotnym płynie paliwo, zdjałem na chwilę spinkę za filtrem z rurki prowadzącej do baku
3) Odpowietrzyłem układ odkręcajac po kolei nakrętki na wtryskiwaczach przy uruchomionym rozruszniku
4) Próbowałem odpalać na Plaku i słyszę, że przez krótką chwilę jakby chciał zapalić, ale nie daje rady
5) Holowałem auto na 2-ce przez ca 1 km, raz coś jakby zaskoczył, ale tak dziwnie, powiedziałbym "stukowo"
6) Na samym rozruszniku, tuż po przekręceniu kluczyka, też, jakby miał przez chwilkę ochotę

I teraz zaczynam podejrzewać, czy wogóle otwiera sobie wtryski, już mi ręce opadają. Myślałem o podłączeniu miernika, ale podejście pod wtyczki jest bardzo szczelne/trudne. Co jeszcze mogłoby być powodem nie zapalania?

pozdrawiam

PS Przy okazji może ktoś poleci sprawdzony warsztat od diesli w Poznaniu.

Ostatnio edytowane przez greg07 ; 01-05-2009 o 02:22
greg07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem