Temat: [Galaxy 2000-2006] stuki ..nie wiem skąd
View Single Post
Stary 25-01-2011, 23:27   #1
marotorun
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Toruń
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 DURATORQ TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 59
Smile stuki ..nie wiem skąd

no wlasnie.niedawno wymienilem półosie w galaxiaku(bylo juz strasznie glosno)i pewne odglosy pozostaly.mechanik mowil ze jeszcze musze wymienic krótką półoś tą co wchodzi do skrzyni.stwierdzil ze sa luzy.niestety nie wie skad te stuki dochodza.stuka podczas ruszania samochodu i podczas hamowania zwlaszcza na dziurach i garbach.nie ciagle,klika raz przy skrecie.kiedy na luzie skrecam kolami w miejscu to przed koncem pelnego obrotu kierownicy stuk,druga strona i to samo.powrot kierownicy na wprost,samochod rusza i stuk.wyjezdzajac z podjazdu tylem stuka przy kazdym skrecie.nie wiem sam skad sie wydobywa ten dzwiek,slysze go raz z jednej strony raz z drugiej.mechanik tez nie wie..mowil ze moze cos sie syplo na poduszkach kolumn mcpersona na górze lub kolumna kierownicy lub nie wymieniona jeszcze półoś krótka choc jadac na luzie tez potrafi kliknac.coz moze slabo wytlumaczylem o co mi chodzi ale tak juz bywa gdy sie czlowiek nie zna.dodam ze elementy zawieszenia ok.moze macie jakies pomysly na sprawdzenie tych 3 rzeczy by ew je wyeliminowac.
marotorun jest offline   Odpowiedź z Cytatem