Temat: [Kuga 2020- ] rozładowujacy sie akumulator
View Single Post
Stary 17-06-2023, 19:48   #15
angelz
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-04-2017
Skąd: Tarnów
Model: Kuga ST-Line X AWD
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 208
Domyślnie Odp: rozładowujacy sie akumulator

Drąże ciągle temat, kilka obserwacji:
- jak jeżdżę autostradą 2x100km (lub 100km+2x50km) to PID BAT_ST_CHRG niezależnie jaki jest stan początkowy (35% - 50%) dobija max w okolice 60%-65% przy czym początkowo rośnie dość szybko a po przekroczeniu 50% już bardzo powoli
- jak ostanio miałem okazję jechać trasę 2h drogami krajowymi i bocznymi to dobiło do 73% (po autostradzie odkąd to śledzę nie widziałem więcej niż 65%)
- jak w tym tygodniu zostawiłem auto na 3 dni nie ruszane spadek był 63%->49% (nie mam żadnych kamer włączonych, nie zostawiam nic w USB, nie mam też alarmu a ciekawe co będzie jak go aktywuje) a czasem jak sprawdzam dzień po dniu to nie ma spadku większego niż 1-2%

Problemem nie wydaje mi się tylko mała pojemność baterii w połączeniu z jej kiepską jakością - wygląda na to, że algorytmy BMS też tu nie pomagają a dodatkowo coś czasem (bo wygląda na to, że nie za każdym razem) nie usypia się i drenuje baterie. Już nie mogę się doczekać zimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
angelz jest offline   Odpowiedź z Cytatem