Temat: [Focus 1998-2004] TDDi - negatywne opinie
View Single Post
Stary 06-01-2010, 13:25   #2
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Focus TDDi - negatywne opinie

Nie jestem może wielkim specem od aut ale coś tam mogę Ci podpowiedzieć.

Przede wszystkim dobrze by było gdybyś oglądał autko po całonocnym postoju. Zanim zapalisz postaw kogoś z tyłu auta wsiądź i przekręć zapłon gdy zgasną kontrolki poczekaj i posłuchaj czy po około 6-10 sek usłyszysz delikatne pyknięcie z pod maski to oznacza że przekaźnik od świec działa po podgrzaniu odpal go i zwróć uwagę czy kręci energicznie i czy odpalenie nastąpiło od tzw. kopa czy np. załapał i zgasł. Oczywiście to nie tragedia ale może oznaczać konieczność wymiany filtra paliwa około 100zł, zapowietrzanie się układu. Dalej zwróć uwagę czy nie ma wycieków, jeśli będziesz miał jakieś delikatne pocenia się w okolicy turbo to nic strasznego.
Po odpaleniu motor powinien chodzić miękko, jeśli będzie dzwonił jak ciągnik lub chodził nierówno to znaczy że są padnięte świece żarowe lub problem z wtryskami. Podczas odpalania dobrze by było gdyby osoba z tyłu patrzyła na wydech czy aby nie wali kłębami czarnego dymu, oczywiście mały bączek to także norma przy zapalaniu, tak samo nie powinien kopcić na wyższych obrotach. No i zwróć uwagę czy dym z rury nie ma niebieskiego koloru to także oznaka niedomagania silnika.
Podczas jazdy powinieneś czuć przyrost mocy w granicach 2 tys obrotów tedy bodajże masz max moment obrotowy auta. generalnie powinien się żwawo zwijać jeśli jest mułowaty to pewnie problem z turbiną.
Zwróć uwagę czy nic nie było grzebane przy sterowniku pompy, jeśli tak to będzie widać po przewodzie wychodzącym z pompy wtryskowej.

Może ktoś jeszcze Ci coś poradzi, bo to tak na szybko co mi do głowy przyszło teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cezar77 jest offline