View Single Post
Stary 05-09-2009, 21:44   #1
ery
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-09-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1994
Postów: 5
Domyślnie Mondeo MK3 - Zawór EGR - czyszczenie , zaślepianie

Witam wszystkich. Mam drobny kłopot z Mondeo 2.0 TDCi 2005r. Konkretnie problem jest z zaworem EGR jak się wydaję. Przyznam szczerze że po pojawieniu się problemu (nadmierne kopcenie przy dodawaniu gazu, w ubiegłym roku wydawało się że tak nie kopcił) nastąpiła wizyta w warsztacie gdzie został zaśllepiony dolot spalin. Kopcenie zniknęło ale niestety pojawił się bład recylkulacji spalin. Nastąpiła druga wizyta gdzie zawór został przemyty i odetkany. Ale znów kopcił jak 20-letni diesel. Znów wizyta, znów zatkanie i znów błąd. Po telefonie do nich że jest błąd ich rada to wymiana zaworu EGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście nie ich pieniądze więc mogą wymieniać ale nie dali pewności że przestanie kopcić. No to wizyta w innym warsztacie ale widzę że mają te same metody, jak kopci to zatykamy dolot spalin i po sprawie a że świeci się kontrolka błędu to z tym można jeździć. Tyle że ja tak nie chcę, ma być dobrze zrobione bo skąd będę wiedział czy nie pokazał się jakiś nowy problem, nowy błąd ? Po przeczytaniu na forum kilkunastu tematów na temat zatykania EGR-a doszedłem do wniosku że w warsztatach guzik się znają i zrobię to sam. Skąd taki wniosek ? Bo owszem zatykać można ale starsze wersje, nie okablowane a w 2005 mam okablowany, dlatego wywalał błąd ciągle po zatkaniu. Przeczytałem o zatkaniu ale zrobieniu 3 otworków 6mm żeby błędu nie wywalał i postanowiłem iść w tą stronę. Dziś zawór został wyjęty, zbyt mocno nie był zanieczyszczony bo był ostatnio myty ale i tak go wymyłem dokładnie w benzynce. Ręcznie sprawdziłem że zawór pracuje, otwiera się i zamyka bez problemu choć trzeba siły trochę użyć. Po wyczyszczeniu i dorobieniu blaszki przed złożeniem chciałem sprawdzić jak się będzie zawór zachowywał bo ktoś dawał filmik jak wygląda praca zaworu więc chciałem zobaczyć czy pracuje a nie odrazu skręcać. Najpierw sprawdziłem membranę dmuchając w wężyk i próbując zassać powietrze ale membrana raczej jest dobra bo ani wdmuchnąć nie mogłem ani wyciągnąć powietrza. Niestety po podłączeniu zaworu na krótko i odpaleniu silnika nie nastąpiła żadna reakcja, samochód pracował chwilę i na jałowym biegu i na wyższych obrotach i nic. Zawór stał w miejscu choć jak ręcznie go sprawdzałem to działał. W związku z tym mam kilka pytań, mam nadzieję że ktoś będzie znał na nie odpowiedzi i mi pomoże.
1. Czy naciskając na zamknięty zaworek który zamyka dolot spalin trzeba użyć dość sporo siły żeby go otworzyć czy powinien nawet pod naciskiem palca się otworzyć ?
2. Jak sprawdzić czy jest właściwe podciśnienie wytwarzane potrzebne do działania tego zaworu ?
3. Po jakim czasie po odpaleniu silnika zawór powinien pracować ? Na filmiku było to ok 10 sekund zanim zawór zaczął pracować, u nas odpalony był dłużej i nic.
4. Co wytwarza podciśnienie, ten modułek z którego dochodzi przewód do EGR-a ?
5. Jak mocne powinno być podciśnienie wytwarzane do otwarcia zaworu, patrząć na siłę sprężyny to powinno być dość duże a na odpalonym silniku dotykałem językiem przewodu i czułem że coś tam jest ale nie za dużo, czy te podciśnienie się zbiera w zaworze w membranie i dopiero zawór otwiera czy powinno być od razu mocne i zdatne do otwarcia zaworu ?
Dodam że przewody są raczej szczelne bo sprawdzałem je, sprężyna raczej nie powinna być za mocna bo z czasem raczej słabnie a nie się wzmacnia. A chyba zawór też działa prawidłowo skoro kopci przy niezaślepionym dolocie, może trzeba dłużej poczekać na jałowym aż się otworzy ? Zastanawia mnie też te podciśnienie, może tu jest problem ? Będę wdzięczny za wszystkie opinie i sugestie.
Pozdrawiam.
ery jest offline