Temat: [C-MAX 2003-2007] Wymiana rozrządu
View Single Post
Stary 13-10-2009, 08:00   #10
speedle
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Trójmiasto
Model: C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Dzięki za odpowiedzi.

Cytat:
Napisał C-sław Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic, od razu zaświeci Ci się lampka ładowania, straci się obieg płynu chłodzącego i nie będzie klimy. Oczywiście "Nic" wtedy gdy nie będziesz kontynuował jazdy.
Czyli skutkiem będzie laweta i unieruchomienie auta, ale bez poważnych usterek. Podsumowując warto się i temu przyjrzeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jaki mas z przebieg , bo jak dobrze wyczytałem to wymienia sie co 200tys/km przy tych silnikach lub co 5 lat, wiec chyba wiek cie do tego zmusza tak ?????
Z tego co i ja czytałem, rzeczywiście wymiana jest co 200k, mój zgodnie ze wskazaniem ma 94k, ale samochód był importowany. Więc ani ja, ani żaden mechanik, mimo że wygląda na tyle ile napisałem, nie położy głowy za to, że nie jest inaczej. A w związku z tym że koszt w moim przypadku powinien zamknąć się w 600PLN (o ile nie dojdzie pompa wody), wolę zainwestować niż później bawić się w remont silnika.

Cytat:
Napisał bednarpb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie...
pompa wody w 1.6 TDCI na 100% chodzi na pasku rozrzadu!!!
tutaj mamy już niezłe zamieszanie, cześć forumowicz mówi, że nie jest, a część że jest. bednarpb - rozumiem, że jesteś pewny tego? robiłeś coś z tym, wymieniałeś może pompę wody. Jeżeli tak, to poradź co zamontować. Tak jak napisałem mam oferty na HEPU za 290, ale też na SKF za 159 i KWP za 154 (nie wiem co to jest).

Ostatnio edytowane przez speedle ; 13-10-2009 o 08:22
speedle jest offline   Odpowiedź z Cytatem