Temat: [Mondeo 2000-2007] Cieknąca pompa wspomagania
View Single Post
Stary 29-11-2013, 12:59   #85
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Cieknąca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał five Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki wielkie za info,
trochę się tego boję ale jak jutro uda mi sie zdobyć łożysko i uszczelniacze to szykuje się pracowita sobota, tym bardziej że jeszcze dolot do wyczyszczenia
a tak przy okazji bo nie chce spuszczac płynu chłodniczego, domyślam się żę można bez demontażu całości odkręcic samą pompę wspomagania a pompe wody zostawić na miejscu (podejrzę tylko na wielowypust)
uważaj na nakrętkę przy pompie ! nowa to ok 60 zeta, ja odkręciłem większą złapałem kluczem szwedzkim a na górną ( mniejszą) zwykły klucz i rurka ( ponad 0,5 m) i poszła. Następna podpowiedź to staraj się nie ruszać za bardzo rurą od EGR idzie ona obok pompy i wchodzi z tyłu pod turbo (przynajmniej w tddi) ja ją naruszyłem i musiałem spawać ;( jest cienka jak papier ! możesz od razu sprawdzić sobie rolkę napinacza, moja była w tragicznym stanie. Będę trzymał kciuki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakby jeszcze jakieś pytania to wieczorem powinienem być
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem