Temat: [Focus 2008-2011] Brak światła cofania
View Single Post
Stary 30-07-2018, 14:46   #9
McMemorek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-07-2018
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Brak światła cofania

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja teoria na temat tego co się u Ciebie stało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czujniki masz podpięte pod światło cofania (dokładana instalacja) przed żarówką, czyli mamy:

+12V --- zasilanie czujników cofania --- żarówka --- masa

Obstawiam, że gniazdo albo styk z masą lub z plusem zasilania jest brudny (zaśniedziały albo w jakiś inny sposób zasyfiony). Prądu wystarcza na tyle, żeby pojawiło się napięcie w odczycie miernika, ale przy obciążeniu (żarówka + czujniki) jest go już zbyt mało zarówno dla żarówki jak i dla czujników. W rezultacie nie włącza się ani jedno ani drugie. W momencie gdy wyjmiesz żarówkę, cały prąd może płynąć do czujników które aktywują się.

Sprawdź najlepiej w którym miejscu do instalacji jest wpięte zasilanie czujników cofania (zarówno + jak i masa), być może ktoś zrobił to na jakieś złączki zamiast zlutować i zaizolować, kable przeżarło i przepływ prądu jest ograniczony. No i profilaktycznie wyczyść gniazdo żarówki bo tam też może być ten prąd ograniczony.

Ale to tylko moja teoria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A odnośnie świecenia - typowa przypadłość poliftowych mk2, czerwony lakier z klosza żarówki schodzi i światło zaczyna świecić na pomarańczowo. Możesz wymienić jedną albo obie, zależnie od tego jaka będzie Twoja ocena wizualna zgodności kolorów. Z wymianą obu żarówek jednocześnie spotkałem się raczej przy reflektorach z przodu gdzie prąd jest dużo większy i zrównoważenie jasności jest istotne (no i najczęściej jak już jedno światło padnie to drugiemu zostało parę tygodni życia).
Hindus, dzieki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do żarówek świateł mijania - faktycznie, zakup nowej zarówki pomógl - obie świecą tym samym kolorem. Natomiast zauważyłem z tym światłem cofania, że raz on działa a raz nie. Np na 8 prób wbicia wstecznego , 2x zaświeci światło wsteczne i przy tym zaczną działać czujniki cofania. Doszedłem do miejsca, gdzie jest łączenie czujników z jakąś kostką, która wychodzi spod spodu, przeczyściłem ją, psiknąłem WD ale niestety, tak jak mowilem - 2x/8 zadziała światło wsteczne. Powiedz mi, czy to może być efekt zużycia się czujnika biegu wstecznego, który jest przy skrzyni biegów? Czy może jednak czujnik ten działa na zasadzie systemu 0/1 czyli albo działa, albo nie działa w ogóle? Bo może to wina czujnika jest i kwestia jego wymiany ?
McMemorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem