Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Lekkie Dławienie :)
View Single Post
Stary 08-11-2012, 20:32   #63
yankez84
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-11-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Lekkie Dławienie :)

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
:-) Chyba problem solved!!!

Dzisiaj postanowiłem się zabrać za EGRa. Dobrałem się do niego - wcale nie było tak znowu łatwo. I teraz tak:
1. Sam EGR wyglądał naprawdę imponująco na 150kkm. Moim zdaniem igła, ale poczyściłem go profilaktycznie.
2. Dodatkowo wyjąłem rurę, która doprowadza spaliny do kolektora... i tu chyba BORYNA:-) Koniec tej rury, który wchodzi do kolektora był tak zawalony sadzą, że prześwit był zmniejszony o połowę. Na chłopski rozum, zawór otwierał się, ale ilość spalin nie była odpowiednia, zatem otwierał się bardziej, wtedy spaliny jak przeszły przez zwężkę, to znowu było ich za dużo i tak w koło. To moja teoria.

Przejechałem po czyszczeniu 30 kilometrówi i było OK.
Nie zapeszam...zobaczymy co będzie dalej:-)
Witam Wszystkich,

Problem dławienia mam już od dawna. Czasami miesiąc jeżdżę bez problemu po czym kolejny miesiąc każdego dnia czuję dławienie. Mechanik wyczyścił mi EGR i był spokój przez 2 tygodnie. Aktualnie znów przerywa, komp niczego nie widzi. Dławienie jest czasami tak mocne że silnik gaśnie.
Zastanawiam się czy nie sprawdzić dolotu do EGR, może go nie wyczyścił dokładnie. Zrobiłbym to w weekend tylko mam problem: gdzie jest ten rąbany EGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co muszę odkręcić żeby się do dziadostwa dostać?

Za pomoc z góry wielkie dzięki. Fotki mile widziane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
yankez84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem