View Single Post
Stary 27-01-2010, 11:35   #1
strzalaking
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Problem z odpaleniem, nie swiece, nie aku. Kolo zamachowe?

Witam,

Wiem, ze temat byl poruszany wielokrotnie (duzo watkow przeczytalem), ale moj problem ma - chyba - troche inna nature.

Od czasu wiekszych mrozow po nocy nie odpala 1.8 TDCi. Przed zima auto odpalalo bez problemu. Teraz poczatkowo krecil i nie palil, "obecnie" juz nawet nie kreci (kreci moze dwa razy ledwo-ledwo, zanim nie zdechnie, zapala sie kontrolki i nie zablokuja zamki), tylko najwyzej stuka rozrusznik.

Swiece byly wymienione (i sprawdzone czy grzeja) w warsztacie dwa tygodnie temu, paliwo to BP i ostatnio dolewka Statoil Gold (czy jak to sie tam nazywa) ze stacji w wiekszych miastach. Filtr paliwa wymieniony ok. 18kkm temu.

Roczny akumulator (Centra Futura) sprawdzalem w serwisie (jak jeszcza odpalal) i wyszlo ze jest OK.

Wczoraj wezwalem centra assistance, zbadali ze aku ma napiecie i laduje (wiec nie chcieli wymienic na nowy), a samochod odpalil od strzalu (!) zaraz po podlaczeniu kabli. Pochodzil pol godziny na parkingu (tak mi zalecili), potem pojechalem nim po obwodnicy 50 km (tylko swiatla i lekko nawiew na szybe), zajrzalem do sklepu, zapalal od razu.

Dzisiaj (po nocy) znowu kicha - nawet nie kreci, od razu jest zdechly. Nie widze chyba wyjscia poza odstawieniem go do warsztatu. Znajac serwisy, od razu pewnie beda chcieli wymieniac wtryski czy inna pompe - gosc w serwisie powiedzial ze moze to byc wina kola dwumasowego, ze niby jak jest zuzyte to opilki spadaja na rozrusznik i moga wywolywac problemy z odpalaniem. Ale na chlopski rozum, wtedy na cieplym by bylo to samo...

Moje pytanie brzmi, na jakie ewentualne testy w serwisie pozwolic, a ktorych zdecydowanie odmowic, tudziez jak nie dac sie naciagnac. Np. wymienic rozrusznik to jeszcze pol biedy, ale nie chce placic 1500 zeta za kolo tylko dlatego ze mechanikowi sie tak wydaje...

Ostatnio edytowane przez strzalaking ; 27-01-2010 o 11:36 Powód: Zamachowe = dwumasowe, oczywiscie.
strzalaking jest offline   Odpowiedź z Cytatem