Temat: [Mondeo 2000-2007] Strasznie żłopie Pb :(
View Single Post
Stary 18-10-2009, 22:32   #21
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

jakis problemow z demontarzem nie ma, znajduje sie on w kolektorze ssacym za przepustnica, ciezko go co prada dostrzec ale jak staniesz przed autem i spojrzysz na kolektor ssacy, mniej wiecej w polowie jego wysokosci, nie daleko srodka lecz troszke w prawo zobaczysz szara wtyczke dosyc duza, ona jest wlasnie od niego. musisz odpiac zapinki do kabli jakims srubokretem i odkrecic go. trzyma sie na jednej srubce bodajrze na klucz 8 (najlepiej odkrecac mala grzechotka). ma ksztalt kwadratu z koluchem. jak go odkrecisz to wysun go powoli. oczywiscie na poczatk odepnij aku i wtyczke od niego. po czyszczeniu i ponownym montazu musisz zrobic samo adaptacje. u mnie wskazywal on caly czas temp -17.8 :/ czyszczenie pomoglo (swoja droga ze z czym innym mam problem i przez to mam zmulone auto) i plynnie zmienia wskazania temperatury powietrza. gdy go wyciagnolem byl tak brudny, ze jego czesc ktora wchodzi w kolektor i na niej sa te "druciki" wygladalo jak calosc zabudowana, a drucikow nie bylo wogole widac. jak napotkasz taki sam syf to zastanow sie nad czyszczeniem calego kolektora i wszystkiego co do niego przychodzi. ja oddaje jutro auto do mechanika w tym celu, bo nie mam podcisnienia do sterowania klapkami w kolektorze. najprawdopodobniej kruciec, na ktory nachodzi rurka jest zatkany od syfu. zabrudzenie kolektora mozesz rowniez zoabczyc jak otworzysz przepustnice i zaswiecisz latarka (masakra). mam nadzieje ze w miare jasny jest moj opisGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem