View Single Post
Stary 09-08-2009, 18:12   #6
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie

A ja mam mocno dziwne opony na zimę. Standardowo są 215/60/16 lub 225/50/17. Ja miałem problem z dostaniem takich opon w sezonie. (pomijam sklepy z kosmiczną marżą) Zaproponowano mi zamiennik, czyli 225/55/16 i na takich właśnie jeżdżę. Indeksy nośności i prędkości są odpowiednie, więc... Dodatkowo w instrukcji pierwszych eSiów taki rozmiar występuje. W serwisie parę razy byłem m.in. z tarczami do wymiany, czy z przekładaniem kół lato/zima, zima/lato i póki co nikt nic nie mówił. Jak się zużyją postaram się wrócić do właściwszego rozmiaru.

Cytat:
Napisał IRONANT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy przy dużych mocach 2,2 diesel lub 2,5 turbo taka opona się sprawdzi czy dawać szeroką 18" 235/45 i zapomnieć o komforcie.

Proszę o poradę.
Ja mam lato w tym rozmiarze i nie powiem nawet nieźle się jeździ. Zależy po jakich drogach jeździsz najczęściej. A 16" na ładnej feldze nie wygląda źle. Nie tak jednak jak 18". Być albo mieć... Trzeba wybrać.
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 22-02-2013 o 00:11
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem