Temat: [C-MAX 2003-2007] Wymiana rozrządu
View Single Post
Stary 20-10-2009, 10:19   #28
speedle
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Trójmiasto
Model: C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jesli producent deklaruje 200tys/km lub co 10 lat to i tak mysle ze to szybko wymieniac cały rozrzad po 5 latach i 96tys/km.
Jeżeli chodzi o mój przypadek - to na ogół bym się zgodził, ale tak jak napisałem - nie znam historii samochodu, a chcę mieć w miarę spokojną ekspoatację.

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po drugie moze i w silnikach 1.6TDCI przed końcem 2005 rok pracuje pompa na pasku rozrzadu a po 2005 roku juz nie , bo przecież byla jakas zmiana po coś i tez sa rózne wersje mocowe tych silników a nikt nie podaje o jakim mówi.
I tutaj jest pewien zonk, ja podałem zarówno na forum jak i w ASO w Gdańsku w którym zadałem pytanie o to jak faktycznie jest. ASO poinformowało mnie - tak jak napisałem wcześniej na forum - że pompa nie chodzi na pasku rozrządu a na wieloklinie. Okazuje się że jest to nie prawda. Skonsultowałem to z mechanikiem oraz zadałem pytanie na forum Peugeota. Odpowiedź jest taka, że pompa w silnikach 1,6 TDCi 109KM z 2004 roku pracuje na pasku rozrządu - co widać na załączonym rysunku. Niestety nie mogę się wypowiedzieć co stało się przed końcem 2005 roku. Jeżeli ma ktoś ochotę drążyć temat na forum Peugeota - poniżej link:

http://www.peugeot-klub.pl/forum/vie...242&rowstart=0
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1_45.jpg (45.0 KB, 137 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez speedle ; 20-10-2009 o 10:22
speedle jest offline   Odpowiedź z Cytatem