View Single Post
Stary 14-12-2009, 17:53   #13
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokladnie. Tez bym stawial na zapowietrzanie sie ukladu bo twoja droga eliminacji nie jest raczej odpowiednia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S - zapalanie sie kontrolki ABS przy starcie to slabe aku? :O Ja tak mam odkad mam foke ale ABS dziala...

Co do tego palenia to mam to samo ale bez wzgledu na temperature. I tu ciekawostka - odkad wymienilem filtr paliwa to zle pali tak pol na pol bo polowa odpalen jest ok a polowa nie.(oczywiscie jak postoi z 10h). Wczesniej za kazdym razem byla lipa. Wiec sadze ze to cos ze zlaczkami na filtrze - zapowietrzanie sie ukladu.
U ciebie sadze ze jest to samo.
Może coś w tym jest ale nie sądzę żeby przyczyną było kurczenie się przewodów paliwowych czy złączek bo to by chyba niedopuszczalne. Ta teoria wydaje mi się trochę mało prawdopodobna.

Jeśli będę miał taką możliwość to postawię go na noc do ciepłego garażu, żeby sprawdzić czy faktycznie te objawy są tylko przy niskich temp. czy to tylko zbieg okoliczności. Sądzę że gdyby układ się zapowietrzał to w ciepłym czy zimnym tak samo powinien się zapowietrzać a z moich obserwacji wynika że tak nie jest.

Dziś usłyszałem od człowieka który całe życie jeździ dieslem że prawdopodobnie może być coś z elementem który odpowiada za dawkę paliwa podczas fazy tzw. ssania. Tylko nie wiem co odpowiada za to w TDDI. Może ktoś z was wie jak to dokładnie się nazywa ?.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem