View Single Post
Stary 19-04-2010, 07:22   #19
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Demontaż i czyszczenie kolektora ssącego - opis

Także wykonałem u siebie operacje czyszczenia i pierwsze wrażenia są świetne.

Mam jednak kilka uwag. W swoim mondeo (2004, TDCI 130 KM) przy ściąganiu kolektora przeszkadzają przewody paliwowe. Utrudniają one jego wyjęcie - ale problem nie jest nie do przeskoczenia.
Kolejna różnica to śruby przy kolektorze - u mnie były w romiarze 10, a nie 13. Warto przy tym dodać, że przyda sie przedłużana nasadka, gdyż nie ma za wiele miejsca tam. Kwestia odkręcenia samego zaworu ERG bez kolektora wydaje mi się niemożliwa. Czyli oznacza to nie tylko, że aby wyjąć ERG trzeba odkręcić kolektor, ale także to, że najpierw odkręcamy kolektor, potem ERG, a dopiero potem wyjmujemy kolektor.
Sporej siły wymaga odkręcenie dwóch śrub od rury doprowadzającej spaliny do ERG (jedna jest trudnodostępna).

Jeżeli chodzi o czas, to nie wiem jak autorowi zajęło to 2-3 godziny. Ja spędziłem łącznie 10 godzin. Najwięcej czasu zajmuje czyszczenie (około 8.5-9 godzin). Przygotujcie się także na walkę z brudem. Mi jedna z rękawiczek pękła i nie zauważyłem tego w porę i teraz nie mogę doczyścić dokładnie rąk.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem