View Single Post
Stary 03-03-2009, 09:00   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Ustawienie konta wtrysku i pompy wtryskowej LUCAS

Faktycznie ze starym Lucasem jest jak piszesz: wciśnięcie gazu do dechy spowalnia przyspieszenie, trzeba tak dawać gazu plus ciut więcej, jak przyspiesza. A nawet dać jeszcze ciut więcej i odjąć. Wtedy odejście ma bardzo dobre. Mój miał skrzynię czwórkę, brakowało mu szybszego przełożenia, na czwórce dochodził błyskawicznie do 125 km/godz, ale potem kapota. Do tych 125 km to rolowałem Fiaty 125 i Polonezy, ale potem obciach.
Na Lucasie miał taki twardy, jędrny chód silnika, Bosch to zupełnie inna bajka, jest miękki, gorsze odejście (przy 70 KM), ale za to cichszy. Ponieważ na Boschu skrzynia jest 5-tka, to jest nieco szybszy (130 km/godz), ale dochodzi do tej prędkości bardzo długo.

Niestety, nie pamiętam, jakie ciśnienie otwarcia powinny mieć wtryski na Lucasie, ale coś mi się pałęta po głowie, że 220 atm. Ważne jest, aby było wyrównane na wszystkich. Pamiętam, że dla nowych wtrysków podawane było wyższe, a te 220 dla używanych jako dopuszczalne, ale mogę źle pamiętać, nie bierz tego za pewnik.
Ja tę krzywkę dźwigni to bym ustawił na stary ślad - jeśli jest. Jak pokręcisz za dużo wszystkim, to będzie kociokwik.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem