Temat: [Mondeo 2000-2007] Interfejs Diagnostyczny ELM 327
View Single Post
Stary 12-09-2012, 00:27   #81
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Interfejs Diagnostyczny ELM 327

Cytat:
Napisał radekg32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiec tak,kabelek zakupiony podlaczony do 2.0 TDDI i tak jak myslalem lipa.........Ale nie wiem czemu jak odpalilem Scan XL profesional [ full version ] i podalem,ze mam focusa 2.0 DOHC program sie polaczyl.Jednak nie poprzez OBD2 tylko Ford powertrain
a jakie auto podałeś że się nie połączył? jak byś pomyślał to zamiast focusa 2,0 DOCH wklepał byś focusa rocznik 2002 TDCI. nie wiem jak ze sterownikiem TDDI ale z Mondeo TDCI roczniki 2001-2003 (przed liftem) łączy się tylko przez Ford Powertrain i było to wielokrotnie właśnie podawane np. przeze mnie w temacie o interfejsie diagnostycznym a nie w tej sądzie.

to było po pierwsze a po drugie to już tu wcześniej pisałem, że mogę oddać tylko jeden głos jako użytkownik modelu 2004 a moje doświadczenie w łączeniu się z wcześniejszymi rocznikowo co najmniej kilkoma egzemplarzami już nie jest tu ujęte a każdy komu nie uda się połączyć, co w roczniku 2004 jest praktycznie niemożliwe, może wpisać swój głos. brak połączenia w rocznikach poliftowych wskazuje w zasadzie na problemy z wiązką elektryczną pod warunkiem, że osoba podłączająca komputer do auta wie co robi. jeśli wiązka jest ok no to już wina osoby próbującej się podłączyć albo w przypadku niektórych elmów 327 ver. 1,4a partactwo producenta interfejsu

dla roczników przedliftowych TDCI (o tddi się nie wypowiadam) to już w zasadzie w większości problemy z obsługą oprogramowania. druga sprawa to dużo egzemplarzy sprowadzonych z zagranicy po przejściach więc usterka instalacji też niewykluczona ale raczej stawiam na kiepską znajomość oprogramowania
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem