View Single Post
Stary 06-01-2012, 15:36   #14
woj441
ford::average
 
Avatar woj441
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: okolice Inowrocławia
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Odp: 1.8 tdci ciezko odpala, przerywa

Witam,
podłączam się pod temat związany z kontrolką świec żarowych. Silnik 1.8 TDCI, przebieg 201 tys. km, filtry, płyny wymienione 10 tys. km temu. Temat migającej kontrolki przerabiałem w lipcu 2011, wtedy skończyło się na regeneracji pompy CR, próba przelewowa wtrysków była OK.
Nic nie trwa wiecznie, przedwczoraj syn (zielony w temacie) zadzwonił z informacją, że podczas ruszania ze skrzyżowania samochód stracił moc, zapaliła się wiadoma kontrolka. Po zgaszeniu i uruchomieniu kontrolka pulsowała nadal, powoli z nierówno pracującym silnikiem dojechał do domu. Wieczorem kilkukrotnie odpalałem samochód (kontrolka pulsowała już w pozycji zapłon), praca silnika nierówna ale nie gasł. Dzisiaj odpalałem go również ale po kilku sekundach nierównej pracy gasł. Syn wspominał, że ostatnio przy niższych temperaturach zapalanie było inne niż wcześniej- lekko telepał, załapywał jakby nie od razy na wszystkie gary.
Po przestudiowaniu forum wstępnie obstawiam utratę kodów wtrysków lub padnięty wtrysk. Wiadomo, że muszę jechać na kompa ale w związku z tym, że samochodem nie da się jeździć i czeka mnie laweta mam parę pytań.
Czy błędy (np. brak kodów) da się odczytać na większości komputerów posiadanych przez warsztaty?
Czy ewentualnie kody można nadać tylko w ASO i czy wtryskiwacz musi być zamontowany wtedy w samochodzie?
Czy można wymienić tylko jeden wtryskiwacz i czy silnik będzie pracował poprawnie?
Ostatnie pytanie jest o tyle zasadne, że samochód jest w trakcie sprzedaży i nie chcę wkładać w niego więcej pieniędzy niż to konieczne.
Proszę doświadczonych forumowiczów o porady.
woj441 jest offline   Odpowiedź z Cytatem